Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Powstaje Park Kolejowy w Krakowie

Powstaje Park Kolejowy w Krakowie
R.G.
24.07.2023, o godz. 12:15
czas czytania: około 1 minuty
0

W Krakowie powstaje „Park Kolejowy pod estakadami”. Roboty ruszyły na odcinku od ul. Kopernika do Grzegórzeckiej. Przestrzeń parkowa zostanie podzielona na strefy, których funkcje określono w ramach konsultacji z mieszkańcami. Powstać ma tam m.in. plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny i przestrzeń dla czworonogów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Na realizowanym obecnie, pierwszym etapie inwestycji, prowadzone są prace ziemne, czyli m.in. montaż przyłączy wodno-kanalizacyjnych i instalacji elektrycznych pod przyszłe oświetlenie.

Nowe przestrzenie i konsultacje

Realizowana obecnie koncepcja zagospodarowania i wykorzystania terenu pod estakadami ma na celu stworzenie połączenia między oddalonymi od siebie częściami Krakowa, a także utworzenie nowej przestrzeni publicznej o zróżnicowanych funkcjach.

Dodajmy, że podział na strefy funkcjonalne wypracowano z mieszkańcami podczas konsultacji społecznych.

Ogród sensoryczny i zieleń izolacyjna

Zgodnie z nowym podziałem, w przestrzeni między ul. Kopernika i ul. Grzegórzeckiej, powstanie strefa izolacyjnej zieleni, plac zabaw w postaci miasteczka kolejowego, ogród sensoryczny, a także park dla psów.

Ponadto, w pobliżu budynków mieszkalnych wprowadzono strefy, które pozwolą minimalizować natężenie hałasu – np. ogród sensoryczny.

Kolejowy plac zabaw 

Natomiast plac zabaw z motywami kolejowymi zostanie wyposażony m. in. w: zabawowe urządzenie wielofunkcyjne przypominające formą pociąg wchodzący w skład taboru Kolei Małopolskich, stacje kolejowe znajdujące się na trasach Kolei Małopolskich z elementami charakterystycznymi dla konkretnych okolic, takich jak np. chata bronowicka czy Kopiec Kraka.

Wyżej opisane obiekty zyskają oprawę w postaci nowo nasadzonej zieleni wysokiej i niskiej, a także roślin miododajnych zlokalizowanych w najbardziej nasłonecznionych miejscach tworzących ogrody sensoryczne.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024