Reklama

envicon 2023 ad1a

Poznaniacy do pracy i szkoły pojadą mercedesami

Poznaniacy do pracy i szkoły pojadą mercedesami
Bartłomiej Leśniewski
30.11.2022, o godz. 8:39
czas czytania: około 2 minut
0

Kilkunastoletnie autobusy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin Poznań wymieni na pojazdy Mercedes-Benz Conecto G o napędzie konwencjonalnym.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Umowa pomiędzy MPK Poznań oraz EvoBus Polska na dostawę 15 niskopodłogowych, przegubowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym została podpisana. Postanowiliśmy też skorzystać z prawa opcji i kupić kolejnych 5 takich pojazdów – czytamy w komunikacie MPK Poznań.

Spalinowe, ale spełniające normy

– Utrzymanie wysokiego standardu floty realizujemy między innymi poprzez sukcesywną wymianę wysłużonych pojazdów na nowe – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. – Autobusy przegubowe, które kupujemy zastąpią wycofywane z ruchu liniowego,  ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin.

Najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym przez MPK Poznań postępowaniu przetargowym złożyła firma EvoBus Polska i to ona dostarczy nowe autobusy przegubowe.  20 pojazdów  Mercedes-Benz Conecto G ma dotrzeć do poznańskiego przewoźnika najpóźniej latem przyszłego roku (termin dostaw mija z końcem lipca 2023 roku).

Pojazdy i szkolenie

– Mercedes-Benz Conecto to sprawdzony model autobusu doceniany w wielu polskich miastach za swoje wyjątkowe walory ekonomiczno-użytkowe. Jest nam bardzo miło, że odpowiadając na zdefiniowane w przetargu potrzeby zamawiającego mogliśmy zaoferować pojazdy tego nowoczesnego, bezpiecznego i ekonomicznego modelu autobusu marki Mercedes-Benz – mówi Artur Konarski, prezes Zarządu EvoBus Polska.

Autobusy Mercedes-Benz Conecto G będą wyposażone podobnie jak pozostałe we flocie MPK Poznań. Będą niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przestrzeń pasażerska będzie wyposażona w klimatyzację, monitoring oraz system informacji pasażerskiej, składający się z czytelnych, nowoczesnych tablic kierunkowych i wyświetlaczy w środku autobusu, systemu zapowiedzi głosowych i monitorów informacji publicznej.

Wykonawca jednak nie tylko dostarczy pojazdy, ale także przeszkoli pracowników w zakresie ich obsługi (w szkoleniach wezmą udział kierowcy oraz służby techniczne Spółki). To szczególnie istotne z uwagi na to, że będą to pierwsze autobusy przegubowe z gwiazdą we flocie MPK Poznań.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023