– To jedne z największych konsultacji społecznych w Krakowie, zarówno pod względem intensywności zastosowanych form konsultacyjnych, jak i skali zainteresowania tematem – mówi Mariusz Piątkowski, prezes spółki Trasa Łagiewnicka.
Przedłużony termin zbierania opinii
Pierwotnie, konsultacje w powyższej sprawie miały się zakończyć 18 listopada br. Jednak z uwagi na istotę i znaczenie zagadnienia, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o wydłużeniu ich o dodatkowe spotkanie z projektantami. Przedłużono też okres, w którym mieszkańcy mogą składać swoje wnioski. Ostatecznie, konsultacje zakończą się 2 grudnia br.
Do tego czasu mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi za pomocą formularzy konsultacyjnych dostępnych na stronie www.3obwodnica.krakow.pl.
A na 21 i 23 listopada br. (w godz. 9.00-16.00), wyznaczono eksperckie dyżury telefoniczne.
Głosy mieszkańców ujęte w raporcie
– Wszystkie wpływające do nas wnioski są analizowane i zostaną ujęte w raporcie z konsultacji społecznych, który będzie podstawą do wykonania wariantu wynikowego – wyjaśnia Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka SA.
Również ten wariant raportu będzie prezentowany mieszkańcom. Dodajmy, że już na obecnym etapie prac nad raportem, wiadomo że zostaną w nim uwzględnione oczekiwania mieszkańców dotyczące ochrony miejscowego lasu łęgowego, minimalizacji oddziaływania ruchu samochodowego oraz tramwajowego na zabudowę sąsiadującą z przyszłą inwestycją, a także na pobliskie ogródki działkowe (przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego).
Możliwość połączenia trasy z linią premetra
Ponadto, spółka Trasa Łagiewnicka SA podjęła rozmowy z Zarządem Inwestycji Miejskich o poprowadzeniu linii premetra w ciągu Trasy Zwierzynieckiej, w sposób który umożliwiłby włączenie do niej linii tramwajowej prowadzonej pod wzgórzem św. Bronisławy do sieci premetra.
W związku z powyższym, wykonawca opracowania wystąpił do spółki Trasa Łagiewnicka z prośbą o zmianę terminu prezentacji rozwiązania. Przy czym, w pierwszej kolejności spółka odniesie się do wyników konsultacji społecznych.
– Po opracowaniu przez biuro projektów wariantu wynikowego zostanie on zaprezentowany mieszkańcom Krakowa, tak by mogli się z nim zapoznać i wnieść ewentualne uwagi – mówi Krzysztof Migdał.
Po wariancie wynikowym decyzja środowiskowa
I dopiero po skorygowaniu wariantu wynikowego o zebrane od mieszkańców uwagi powstanie wariant ostateczny, który stanowić będzie podstawę do wystąpienia o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. A w późniejszym okresie będzie też podstawą do opracowania dokumentacji projektowej i realizacji inwestycji.
Ostatnie z zaplanowanych spotkań informacyjnych ws. proponowanych przebiegów tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej odbędzie się we wtorek, 22 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej 3a (godz. 17.30).
Komentarze (0)