PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w Rzeszowie przeniesiony z dworca PKP

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w Rzeszowie przeniesiony z dworca PKP
PU/PAP
26.05.2022, o godz. 10:43
czas czytania: około 2 minut
0

Od początku wojny działa na dworcu PKP w Rzeszowie punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Od 4 czerwca zostanie przeniesiony na pobliską ul. Grottgera 22. Zmiana lokalizacji jest konieczna ze względu na trwającą modernizację budynku dworca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy zmienia swoją lokalizację w związku z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (RCK). Od końca kwietnia zamknięty jest plac Dworcowy, w tym m.in. parking przed dworcem PKP.

Punkt pomocy w ZTM

Pomieszczenia na ten cel udostępnił przy ul. Grottgera 22 Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Rzeszowie, który w tej kamienicy prowadzi jeden z kilku Punktów Obsługi Podróżnych.

– W punkcie pomocy obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy w naszym kraju” – – mówi Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Zmiany dla pasażerów

Przeniesienie punktu pomocy oznacza też zmianę dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od 4 czerwca sprawy związane z ZTM, takie jak m.in. zakup biletów, wyrobienie Rzeszowskiej Karty Miejskiej i zapisanie na niej uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, opłata za mandat za jazdę bez ważnego biletu, czy złożenie reklamacji, będą mogli załatwiać w sąsiednich Punktach Obsługi Podróżnych (POP). Najbliższe znajdują się na dworcu lokalnym przy ulicy Towarnickiego, przy ul. Lisa Kuli 20 oraz na parterze biurowca przy ul. Targowej.

– ZTM przypomina ponadto, że pasażerowie mają możliwość korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach za pomocą karty płatniczej, telefonu lub zegarka, bez konieczności posiadania papierowego biletu, czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej – mówi Bartosz Gubernat.

Bilety są dostępne także w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl i w biletomatach na przystankach oraz w autobusach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do #PomagamUkrainie
css.php
Copyright © 2024