Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Rewitalizacja Miejskiego Lasku w Czechowicach-Dziedzicach

Rewitalizacja Miejskiego Lasku w Czechowicach-Dziedzicach
R.G.
18.07.2022, o godz. 10:19
czas czytania: około 2 minut
0

Jak zapewniają czechowickie władze miejskie, po remoncie jedno nie ulegnie zmianie: park w dalszym ciągu będzie laskiem. „Dbałość o okazałe, stare drzewa, rosnące tam od dziesięcioleci, jest jednym z priorytetów” – głosi oficjalny komunikat miejscowego UM.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Samorząd miasta i gminy Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie), zrewitalizuje Park Miejski Lasek.

5 milionów zł z Polskiego Ładu

„Czechowice-Dziedzice otrzymały dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za te pieniądze oraz 110 tys. zł, które stanowi wkład własny gminy, przeprowadzona zostanie oczekiwana i postulowana przez mieszkańców rewitalizacja parku w centralnej części miasta” – poinformował w swoim oficjalnym komunikacie Urząd Miejski Czechowic-Dziedziców.

Tężnie, siłownie i place zabaw

Zadanie zakłada renowację ok. 3,5 ha terenu – przebudowę alejek, a także budowę nowych placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. Ponadto w parku zamontowane zostaną oświetlenie i monitoring.

Władze miasta przypomniały, że Miejski Lasek będzie kolejną, po rewitalizacji Doliny Potoku Czechowickiego i wybudowaniu dwóch parków – Świętej Barbary w północnej i Szwajcarska Dolina w południowej części miasta, inwestycją o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym w mieście. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 r.

Dbałość o zieleń to priorytet

Władze miasta zapewniają też, że po remoncie jedno nie ulegnie zmianie: park w dalszym ciągu będzie laskiem. „Dbałość o okazałe, stare drzewa, rosnące tam od dziesięcioleci, jest jednym z priorytetów” – głosi komunikat miejscowego UM.

Przypomnijmy, że Czechowice-Dziedzice od południa graniczą z Bielskiem-Białą. W mieście mieszka ponad 36 tys. osób.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024