Jak zapewniają czechowickie władze miejskie, po remoncie jedno nie ulegnie zmianie: park w dalszym ciągu będzie laskiem. „Dbałość o okazałe, stare drzewa, rosnące tam od dziesięcioleci, jest jednym z priorytetów” – głosi oficjalny komunikat miejscowego UM.

Samorząd miasta i gminy Czechowice-Dziedzice (woj. śląskie), zrewitalizuje Park Miejski Lasek.

5 milionów zł z Polskiego Ładu

„Czechowice-Dziedzice otrzymały dofinansowanie w wysokości 5 mln złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Za te pieniądze oraz 110 tys. zł, które stanowi wkład własny gminy, przeprowadzona zostanie oczekiwana i postulowana przez mieszkańców rewitalizacja parku w centralnej części miasta” – poinformował w swoim oficjalnym komunikacie Urząd Miejski Czechowic-Dziedziców.

Tężnie, siłownie i place zabaw

Zadanie zakłada renowację ok. 3,5 ha terenu – przebudowę alejek, a także budowę nowych placów zabaw, siłowni zewnętrznych i tężni. Ponadto w parku zamontowane zostaną oświetlenie i monitoring.

Władze miasta przypomniały, że Miejski Lasek będzie kolejną, po rewitalizacji Doliny Potoku Czechowickiego i wybudowaniu dwóch parków – Świętej Barbary w północnej i Szwajcarska Dolina w południowej części miasta, inwestycją o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym w mieście. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 r.

Dbałość o zieleń to priorytet

Władze miasta zapewniają też, że po remoncie jedno nie ulegnie zmianie: park w dalszym ciągu będzie laskiem. „Dbałość o okazałe, stare drzewa, rosnące tam od dziesięcioleci, jest jednym z priorytetów” – głosi komunikat miejscowego UM.

Przypomnijmy, że Czechowice-Dziedzice od południa graniczą z Bielskiem-Białą. W mieście mieszka ponad 36 tys. osób.

Czytaj więcej

Skomentuj