Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Siedemnaście dni prekonsultacji wizji transformacji energetycznej

Siedemnaście dni prekonsultacji wizji transformacji energetycznej
Bartłomiej Leśniewski
13.06.2023, o godz. 8:35
czas czytania: około 2 minut
0

30 czerwca upływa termin, do którego potrwają ogłoszone przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) prekonsultacje dokumentów kształtujących przyszłą politykę energetyczną Polski.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

„Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesie zbierania opinii dotyczących krajowej wizji niskoemisyjnej transformacji energetycznej w kontekście wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego i suwerenności energetycznej, a także kształtowania wkładu Polski w unijne cele klimatyczno-energetyczne do 2030 roku” – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Nowelizacja kluczowych dokumentów

Resort podkreśla, że celem konsultacji jest również ustalenie szans, wyzwań oraz niezbędnych działań, narzędzi i środków niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju sektora energii.

Prekonsultacjach mają na celu przygotowanie projektów aktualizacji krajowych dokumentów strategicznych dotyczących sektora energii, w tym Krajowego planu na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030 (KPEiK) oraz Polityki energetycznej Polski do 2040 roku (PEP2040).

Prekonsultacje będą trwać do 30 czerwca 2023 roku.

Bardzo wstępny etap

„Należy podkreślić, że prekonsultacje te stanowią dodatkowy etap zbierania opinii. Projektowane dokumenty strategiczne będą poddane pełnym konsultacjom publicznym i uzgodnieniom w późniejszym okresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa” – zapewnia ministerstwo.

Resort opublikował także prekonsultacyjny scenariusz prognostyczny dla sektora wytwarzania energii elektrycznej. „Ten scenariusz odzwierciedla obecne trendy i stanowi punkt wyjścia do dalszych prac nad kompleksową aktualizacją strategii energetycznej, która obejmować będzie wszystkie sektory gospodarki” – pisze resort.

I prosi o wypełnienie interaktywnego formularza umieszczonego na stronie MKiŚ, który ułatwi zgłaszanie uwag, ich analizę oraz opracowanie i podsumowanie wniosków.

„Formularz jest preferowanym sposobem zgłaszania opinii w tych prekonsultacjach i powinien być pierwszym wyborem interesariuszy. Jeśli konieczne jest przekazanie dokumentów w innym formacie (np. opinii opatrzonych podpisem elektronicznym, analiz, raportów, danych itp.) mogą one zostać również przesłane na adres mailowy: [email protected]” – opisuje ministerstwo.

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024