Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Strażnicy walczą z koronawirusem, mieszkańcy zaśmiecają

Strażnicy walczą z koronawirusem, mieszkańcy zaśmiecają
szp
14.04.2020, o godz. 10:16
czas czytania: około 2 minut
0

Dzikie wysypisko w mieście. Okoliczni mieszkańcy uważają, że ktoś wykorzystuje czas, gdy miejskie służby pochłonięte są walką z koronawirusem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Sprawa dotyczy poznańskiego Strzeszyna, a hałda śmieci nie jest bynajmniej nowa. Policja wielokrotnie monitorowała teren. Tymczasem na nielegalnym wysypisku zauważono już szczury.

Jedna z czytelniczek „Głosu Wielkopolskiego”, który zainteresował się sprawą, mówi: – W czasie epidemii koronawirusa to skandal, by wysypisko wciąż tu było. W trybie pilnym powinno zostać usunięte – stwierdza.

Teren należy do poznańskiego oddziału Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach. Temat zna już rada miejska, policja i straż miejska. – Teren nie jest terenem miejskim, właściciel zapewne został zawezwany i zobligowany do sprzątnięcia terenu – odpowiada Celestyna Konrad z Rady Osiedla Strzeszyn.

Poproszona o interwencję straż miejska także zapowiedziała, że zajmie się problemem. Strażnicy przyznają jednak, że w pierwszej kolejności ich zadania skupiają się obecnie na walce z koronawirusem.

Jak mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej, w czasie epidemii – ze względu za ograniczenie w poruszaniu się – podrzucanych śmieci powinno być mniej. Teoretycznie. – Jednak obawiam się, że na nieuczciwych takie zakazy nie działają, a jedynie bardziej korzystają z osłony nocy – uważa Piwecki.

W 2019 r. dzięki interwencjom m.in. straży miejskiej udało się posprzątać 677 nielegalnych wysypisk. W 54 przypadkach robili to sprawcy zaśmiecania, którzy otrzymali mandaty i zostali zobligowani do poniesienia kosztów sprzątania wykonanego przez firmy posiadające zezwolenia na gromadzenia i transport odpadów.

Koszty sprzątania ponad 600 nielegalnych wysypisk spadł na właścicieli i zarządców terenów. Samo miasto wydaje na ten cel kilka milionów złotych rocznie.

Źródło: Głos Wielkopolski

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024