Motyka: suwerenność energetyczna to odporność na podwyżki cen energii
Im szybciej Polska stanie się suwerenna energetycznie, tym bardziej będzie odporna na podwyżki cen energii – podkreślił minister energii Miłosz Motyka. Zapewnił, że kraj jest bezpieczny pod względem dostaw gazu i ropy oraz nie ma obecnie ryzyka gwałtownego wzrostu cen.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20802938682606232114)






















