Wichura i brak prądu. Komu należy się odszkodowanie?
Odszkodowanie za brak prądu, czy za zniszczony od przepięcia sprzęt. Czy możemy żądać od operatorów bonifikaty za przerwę w dostawie energii elektrycznej? Huragany, które przetaczają się nad Polską pozbawiły prądu wielu mieszkańców. Było ciemno, a w niektórych gminach pojawiały się nawet informacje, że brakuje wody. W związku z tym pojawiają się dylematy i pytania. Czy jako konsument mogę domagać się bonifikaty od dostawcy prądu za jednorazową przerwę nieplanowaną w dostawie energii elektrycznej, która trwała przez 24 godziny z przyczyn uszkodzenia sieci?
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=880969362606232021)






