Czy zbieranie opakowań kaucyjnych podlega opodatkowaniu? Szef KAS wyjaśnia
Samodzielne zbieranie i oddawanie butelek do butelkomatów nie stanowi działalności gospodarczej – powiedział we wtorek wiceminister finansów i szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Marcin Łoboda. Odzyskana kaucja za własne lub znalezione opakowania nie podlega opodatkowaniu, o ile proceder ten nie ma charakteru zorganizowanego i nie opiera się na zatrudnianiu pracowników.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=13837085572606232243)
























