Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: odpady

Łącznie artykułów: 1651.

Dolnośląskie. Policja zatrzymała transport odpadów, które miały być nielegalnie składowane

Dolnośląskie. Policja zatrzymała transport odpadów, które miały być nielegalnie składowane

25.07.2023
0

Policja oraz inspektorzy Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu zatrzymali we wtorek w gminie Wołów (Dolnośląskie) nielegalny transport odpadów, w tym niebezpiecznych. W sprawie zatrzymano pięć osób. Dolnośląski wojewódzki inspektor ochrony środowiska Mariusz Wojewódka podał, że WIOŚ prowadzi obecnie na Dolnym Śląsku kilkanaście postępowań ws. nielegalnego składowana odpadów.

Kolejne spotkanie miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Zielonej Górze. Jakie wnioski?

Kolejne spotkanie miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Zielonej Górze. Jakie wnioski?

24.07.2023
0

Dzisiaj w Zielonej Górze odbyły się kolejne spotkania miejskiego i wojewódzkiego sztabu kryzysowego w związku z pożarem hali z toksycznymi odpadami, która znajdowała się na terenie byłych zakładów mięsnych w Przylepie - poinformował UM w Zielonej Górze. – Cały czas monitorujemy sytuację, tak aby być pewnym bezpieczeństwa zielonogórzan – podkreśla prezydent Janusz Kubicki.

GIOŚ: Kontrole spółki Awinion stwierdziły, że odpady stwarzają zagrożenie dla życia

GIOŚ: Kontrole spółki Awinion stwierdziły, że odpady stwarzają zagrożenie dla życia

23.07.2023
0

Przeprowadzone w 2015 roku dwie kontrole w spółce Awinion stwierdziły nieprawidłowości w zakresie gospodarowania odpadami, które stwarzają zagrożenie życia i zdrowia dla osób znajdujących się w strefie oddziaływania magazynu - wynika z dokumentu przekazanego PAP przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. To właśnie ta spółka składowała odpady w Przylepie.

Anna Moskwa i Jacek Ozdoba odpowiadają na wpis Donalda Tuska dot. nielegalnych składowisk

Anna Moskwa i Jacek Ozdoba odpowiadają na wpis Donalda Tuska dot. nielegalnych składowisk

"Smród płonących odpadów w Zielonej Górze. Smród setek bezkarnych nielegalnych składowisk. Smród pisowskiej korupcji w całej Polsce. Kaczyński i Sasin na pikniku" - napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk. "Śmierdzą śmieci sprowadzane masowo za Pana rządów Panie Donaldzie Tusku. Pozostawione mieszkańcom w wielu dziwnych miejscach niebezpieczne odpady" - odpowiedziała wpisem na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Lubuskie. RCB rozszerzyło ostrzeżenie o substancjach niebezpiecznych w powietrzu na sąsiednie powiaty

Lubuskie. RCB rozszerzyło ostrzeżenie o substancjach niebezpiecznych w powietrzu na sąsiednie powiaty

22.07.2023
0

Pod Zieloną Górą strażacy gaszą halę, w której magazynowane były substancje niebezpieczne. RCB rozszerzyło ostrzeżenie wysyłane w związku z substancjami niebezpiecznymi w powietrzu emitowanymi z płonącej hali na sąsiednie powiaty. Obecnie SMS z alertem otrzymują mieszkańcy powiatów: zielonogórskiego, świebodzińskiego, krośnieńskiego, żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego i wschowskiego.

Płonie hala z odpadami niebezpiecznymi. Z pożarem w Przylepie walczy 60 zastępów straży pożarnej

Płonie hala z odpadami niebezpiecznymi. Z pożarem w Przylepie walczy 60 zastępów straży pożarnej

22.07.2023
0

Pod Zieloną Górą strażacy gaszą halę, w której magazynowane były substancje niebezpieczne. W akcji bierze udział samolot, który zrzuca środek gaśniczy - poinformował rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. mgr inż. Arkadiusz Kaniak. w hali znajdowało się ok. 5 tys. metrów sześciennych składowanego materiału. Zwołano sztab kryzysowy, ogłoszono ewaluację mieszkańców. Sytuacja jest poważna.

Milionowa kara za przetwarzanie odpadów na terenie żwirowni

Milionowa kara za przetwarzanie odpadów na terenie żwirowni

20.07.2023
0

Inspektorzy WIOŚ z Gdańska nałożyli milionową karę na spółkę zajmującą się gospodarowaniem odpadami na terenie Gdańska i powiatu gdańskiego za przetwarzanie odpadów bez wymaganego zezwolenia. Odpady komunalne były mieszane z ziemią i zakopywane na terenie żwirowni.

27. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

27. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

19.07.2023
0

27. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 5-7 września 2023 w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem oraz online. Czym wyróżnia się Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami? Jaką tematyką zajmą się eksperci i dlaczego Zjazd Branży Gospodarki Odpadami to impreza na której bezwzględnie należy być?

Pomorskie. 41 spośród 123 gmin nie osiągnęło wymaganych poziomów recyklingu w 2021r.

Pomorskie. 41 spośród 123 gmin nie osiągnęło wymaganych poziomów recyklingu w 2021r.

18.07.2023
0

Na podstawie ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gminy są zobowiązane do osiągnięcia wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Za 2021 rok minimalny poziom wagowy przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych dla gmin wynosił 20 %.

System kaucyjny w Polsce od 2025r. 443 posłów za!

System kaucyjny w Polsce od 2025r. 443 posłów za!

13.07.2023
0

Sejm uchwalił w czwartek ustawę wprowadzającą w Polsce system kaucyjny, który zobowiązuje sklepy o powierzchni powyżej 200 mkw. do odbioru pustych opakowań. Za ustawą głosowało 433 posłów, przeciw było ośmiu , wstrzymało się sześciu. Zgodnie z projektem system kaucyjny ma zostać wprowadzony w Polsce 1 stycznia 2025 r.

100 tys. zł kary dla gdańskiej firmy za brak ewidencji odpadów

100 tys. zł kary dla gdańskiej firmy za brak ewidencji odpadów

13.07.2023
0

Inspektorzy WIOŚ z Gdańska nałożyli na przedsiębiorstwo z powiatu gdańskiego karę 100 tys. zł za brak ewidencji odpadów. Firma pośredniczyła w dostarczaniu odpadów z Gdańska do powiatu oświęcimskiego. Wymierzając karę wzięto pod uwagę, że pośrednictwo dotyczyło ponad 550 ton odpadów niebezpiecznych.

Baterie pod specjalnym nadzorem UE

Baterie pod specjalnym nadzorem UE

Rada Unii Europejskiej przyjęła dziś (10 lipca br.), nowe rozporządzenie dotyczące metod zrównoważonego postępowania w odniesieniu do baterii, zarówno tych funkcjonujących, jak i zużytych. Rozporządzeniem objęty zostanie zatem cały cykl wykorzystania baterii – od ich produkcji po ponowne użycie i recykling.

Jadalne opakowania w walce z zaśmiecaniem. Wynalazek polskich uczonych

Jadalne opakowania w walce z zaśmiecaniem. Wynalazek polskich uczonych

10.07.2023
0

Kwestię walki z zaśmiecaniem środowiska naturalnego zalicza się do najbardziej palących problemów współczesnej cywilizacji, a każdy sposób na to, by śmieci nie powstawały lub by były biodegradowalne, jest na wagę złota. W tym kontekście pomysł i patent, na to by wytłoki z oliwek były podstawą mieszanki do produkcji jadalnych opakowań i naczyń wart jest szczególnej uwagi.

EkoEksperymentarium na krakowskim Zakrzówku

EkoEksperymentarium na krakowskim Zakrzówku

Chociaż pisaliśmy ostatnio o niechlubnych zachowaniach osób odwiedzających nowy Park w krakowskim Zakrzówku, które pozostawiły tam po sobie ogromne ilości śmieci, to może przykład płynący z EkoEksperymentariuim zachęci jak największą liczbę ludzi do zmiany przyzwyczajeń i ostatecznie stan Parku w Zakrzówku przestanie być powodem do zmartwień dla specjalistów zajmujących się utrzymaniem porządku w Krakowie.

Polska poważnie zagrożona

Polska poważnie zagrożona

Ostatni „Raport wczesnego ostrzegania”, przygotowany przez Komisję Europejską, wskazuje państwa członkowskie, którym grozi niespełnienie celów dotyczących przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych i wszystkich odpadów opakowaniowych do 2025 r. oraz celu do 2035 r. w zakresie składowania.

Dolnośląska dyplomacja ekologiczna. Na pierwszy ogień szwedzki model przetwarzania odpadów. W planach wizyty we Włoszech, Niderlandach i Belgii

Dolnośląska dyplomacja ekologiczna. Na pierwszy ogień szwedzki model przetwarzania odpadów. W planach wizyty we Włoszech, Niderlandach i Belgii

05.07.2023
0

Delegacja przedstawicieli kilkunastu dolnośląskich gmin wzięła udział w wizycie w zakładzie przetwarzania odpadów Sysav w szwedzkim Malmo. Samorządowcy zapoznali się z rozwiązaniami, które mogłoby być stosowane w ich gminach. Szwedzki zakład, którego centralnym punktem jest spalarnia odpadów, zapewnia 60 proc. zapotrzebowania na ciepło w Malmo i Burlov.

css.php
Copyright © 2026