Dominik Bąk: Są pieniądze na nowe instalacje odzysku energii [WIDEO]
Zgodnie z wymogami UE do 2035 r. Polska musi zmniejszyć odsetek składowanych odpadów do poziomu poniżej 10 proc. oraz uzyskać 65-proc. wskaźnik recyklingu odpadów komunalnych. – To nam daje 75 proc. Pytanie, co z pozostałą jedną czwartą odpadów, które wytworzymy? W świetle przepisów ich nie wolno składować, ale można z nich odzyskać energię – mówi Dominik Bąk, wiceprezes NFOŚiGW.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=9037152742606232319)
![Dominik Bąk: Są pieniądze na nowe instalacje odzysku energii [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2022/01/zrzut-ekranu-2022-01-04-101812-300x156.jpg)




