Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: pożyczka

Łącznie artykułów: 26.

Pełczyńska-Nałęcz: do Polski trafiło kolejne 31 mld zł z KPO. W tym roku będzie to 100 mld zł

Pełczyńska-Nałęcz: do Polski trafiło kolejne 31 mld zł z KPO. W tym roku będzie to 100 mld zł

02.06.2026
0

31 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy trafiło we wtorek do Polski – poinformowała ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, to pierwsza z trzech transz w tym roku, w którym do Polski trafi w sumie przeszło 100 mld zł. Informację o tym, że transza z KPO trafiła do Polski we wtorek, Pełczyńska-Nałęcz ogłosiła na konferencji prasowej w Szczecinie.

Eko Dolina rozpoczyna budowę nowoczesnej biogazowni w Łężycach z dofinansowaniem ponad 101 mln zł z Funduszu Modernizacyjnego

Eko Dolina rozpoczyna budowę nowoczesnej biogazowni w Łężycach z dofinansowaniem ponad 101 mln zł z Funduszu Modernizacyjnego

17.11.2025
0

Spółka Eko Dolina podpisała umowę na dofinansowanie budowy jednej z najnowocześniejszych w Polsce biogazowni komunalnych. Inwestycja, zlokalizowana w Łężycach, o całkowitym koszcie przekraczającym 140 mln zł, otrzymała ponad 101 mln zł wsparcia z Funduszu Modernizacyjnego. Ten przełomowy projekt rewolucjonizuje regionalną gospodarkę odpadami, przekształcając bioodpady w zieloną energię i ustanawiając na Pomorzu wzorzec gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wsparcie transformacji energetycznej z IZTM. W puli 32,3 mld zł. Złożono wnioski na 2,6 mld zł

Wsparcie transformacji energetycznej z IZTM. W puli 32,3 mld zł. Złożono wnioski na 2,6 mld zł

Samorządy wnioskowały dotąd o 2,6 mld zł na wsparcie transformacji energetycznej z Instrumentu Zielonej Transformacji Miast (IZTM), finansowanego z części pożyczkowej Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) - poinformował w czwartek wiceminister funduszy Jacek Karnowski. Ogółem na ten cel do miast może trafić ok. 32,3 mld zł, czyli od 85 proc. całej puli IZTM.

Wodoryzacja Gospodarki - trwa nabór wniosków

Wodoryzacja Gospodarki - trwa nabór wniosków

15.07.2024
0

Program Wodoryzacja Gospodarki skierowany jest na rozwój niskoemisyjnej i zeroemisyjnej gospodarki poprzez wsparcie przedsięwzięć dotyczących budowy, wdrożenia oraz komercjalizacji innowacyjnych jednostek transportowych napędzanych wodorem. Cel szczegółowy zostanie spełniony jeśli jednostki transportowe powstałe w wyniku realizacji projektu nie będą przeznaczone do transportu paliw kopalnych.

Susza w Europie. Pożary i konflikty o wodę

Susza w Europie. Pożary i konflikty o wodę

11.03.2024
0

Od dłuższego już czasu Świat obiegają informacje o niepokojących zjawiskach klimatycznych, takich jak nienotowane wcześniej wzrosty temperatur, czy też problemy z chronicznymi i potęgującymi się niedoborami wody. Teraz Europejska Agencja Środowiska (EAŚ), przygotowała pierwszy w historii raport pt.: "36 zagrożeń, Europa nie jest przygotowana". Zakłada on m.in. możliwość wybuchu konfliktów o wodę.

Odpady biodegradowalne z terenu Olsztyna trafią do nowoczesnej kompostowni

Odpady biodegradowalne z terenu Olsztyna trafią do nowoczesnej kompostowni

02.11.2023
0

Dzięki wsparciu finansowemu z NFOŚiGW w postaci dotacji i pożyczki, do końca tego roku w Olsztynie powstanie instalacja recyklingu - nowoczesna kompostownia z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka R-Terra, która ma zrealizować przedsięwzięcie otrzyma na ten cel ponad 10 mln zł ze środków krajowych. Nowa instalacja pozwoli ograniczać masy składowanych odpadów o 17 tysięcy ton corocznie.

Stolica inwestuje w system wod-kan. Ogromne pieniądze z NFOŚiGW

Stolica inwestuje w system wod-kan. Ogromne pieniądze z NFOŚiGW

19.12.2022
0

Funkcjonujący obecnie w Warszawie system gospodarki wodno-ściekowej zostanie usprawniony i unowocześniony, do czego przyczyni się pokaźne zwiększenie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Powstaną dziesiątki kilometrów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz dodatkowe kolektory, a na terenie oczyszczalni ścieków „Czajka” i „Południe” oraz zmodernizowanego Zakładu Wodociągu Północnego w Wieliszewie zbudowane będą instalacje fotowoltaiczne.

Kolska Geotermia skokiem cywilizacyjnym dla miasta

Kolska Geotermia skokiem cywilizacyjnym dla miasta

21.07.2022
0

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kole i NFOŚiGW podpisali dwie umowy związane z budową Kolskiej Geotermii. Pierwsza dotyczy zwiększenia bezzwrotnej dotacji w kwocie ponad 13 mln 300 tysięcy złotych, druga natomiast zwiększenia niskooprocentowanej pożyczki o przeszło 18 mln zł.

7.6 mln zł z NFOŚiGW

7.6 mln zł z NFOŚiGW

04.03.2022
0

Trzy projekty z zakresu modernizacji infrastruktury zaopatrywania w wodę pitną zostały dofinansowane przez NFOŚiGW ze środków krajowych. Kwota 7,6 mln zł w formie niskooprocentowanych pożyczek zostanie wykorzystana przez beneficjentów - Zakład Usług Komunalnych Energokom Sp. z o.o., Gminę Czaplinek oraz Koźmińskie Usługi Komunalne Sp. z o.o. Dzięki tym pieniądzom zostaną przeprowadzone inwestycje w Rakszawie (woj. podkarpackie), Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) oraz Koźminie Wielkopolskim (woj. wielkopolskie). W sumie zaplanowane zadania będą kosztowały ok. 9,4 mln zł.

Szczecin:15 mln zł dla ZWiK

Szczecin:15 mln zł dla ZWiK

03.01.2022
0

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie otrzyma niskooprocentowaną pożyczkę na realizację kilkunastu zadań pod wspólną nazwą „Adaptacja do zmian klimatu miasta Szczecina”. Spółka podpisała umowę w tej sprawie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie. Realizacja całego projektu zakończy się do 31 grudnia 2022 roku.

css.php
Copyright © 2026