Pełczyńska-Nałęcz: do Polski trafiło kolejne 31 mld zł z KPO. W tym roku będzie to 100 mld zł
31 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy trafiło we wtorek do Polski – poinformowała ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jak wyjaśniła, to pierwsza z trzech transz w tym roku, w którym do Polski trafi w sumie przeszło 100 mld zł. Informację o tym, że transza z KPO trafiła do Polski we wtorek, Pełczyńska-Nałęcz ogłosiła na konferencji prasowej w Szczecinie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=8558961382606231405)























