RDF w ciepłownictwie. Sposób na lukę w systemie odpadów?
Czy paliwa z odpadów, tzw. RDF, mogą stać się jednym z narzędzi wspierających lokalne ciepłownictwo i jednocześnie pomóc w zagospodarowaniu frakcji, która dziś zalega w systemie? O tym rozmawiano podczas seminarium „Perspektywy wykorzystania paliw z odpadów (tzw. RDF) w ciepłownictwie”, które 15 czerwca 2026 r. odbyło się w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=11210062222606231150)


![ITPOK-i są w Polsce potrzebne [rozmowa z Jarosławem Rolińskim]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2023/06/rolinski-300x169.jpg)



![Odpady i ciepłownictwo. Jak je pogodzić? [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2020/05/elektrocieplownia-fortum-zabrze-300x225.jpg.pagespeed.ce.xcIHS8JY34.jpg)

![Aleksander Sobolewski: Epidemia powoduje powrót normalności na rynku RDF [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2020/06/maxresdefault-7-300x169.jpg)