Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Jak wykorzystać paliwa z odpadów? Unikalne szkolenie już 8-9 kwietnia!

Jak wykorzystać paliwa z odpadów? Unikalne szkolenie już 8-9 kwietnia!
Dominik Szymański
01.04.2021, o godz. 10:11
czas czytania: około 2 minut
0

Szkolenie „Paliwa z odpadów - jakość, dostępność oraz kierunki ich energetycznego wykorzystania” skierowane jest do pracowników instalacji komunalnych oraz osób pragnących zapoznać się z tematyką energetycznego wykorzystania paliw pozyskiwanych z odpadów. Najbliższe szkolenie, podczas którego wykłady „na żywo” zaprezentują eksperci: naukowcy z Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, prawnicy z Kancelarii Eco Legal oraz specjaliści z zakresu przepisów przeciwpożarowych z PSU Euro-Poż, odbędzie się w dniach 8 i 9 kwietnia 2021 r. w formule online.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W Polsce co roku wytwarzanych jest ok. 12,7 mln ton odpadów komunalnych, z czego 2,7 mln ton stanowią odpady nadające się do termicznego przetworzenia z odzyskiem energii bądź ciepła. Czy w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem służącym zamykaniu obiegów w gospodarce mogłoby być wykorzystanie energii z paliwa alternatywnego, a więc włączenie RDF-u do sektora energetyki i ciepłownictwa?

Własnie podczas unikalnego szkolenia 8 i 9 kwietnia, organizowanego przez Abrys, Instytut Chemicznej Przeróbki Wegla oraz redakcję “Energii i Recyklingu”, będzie można dowiedzieć się, czy alternatywą dla spalania paliw kopalnych w polskich elektrociepłowniach może być termiczne unieszkodliwianie odpadów.

Ponadto mowa będzie o podstawowych zagadnieniach dotyczących odpadów oraz paliw wytwarzanych z ich udziałem, zagadnieniach prawnych dotyczących energetycznego wykorzystania paliw z odpadów, kwestiach bezpieczeństwa przeciwpożarowego związanego z ich wytwarzaniem czy magazynowaniem, wyzwaniach dotyczących analizy i jakości wytwarzanych paliw z odpadów w Polsce oraz odzysku energii przy wykorzystaniu RDF i pre-RDF.

Dla kogo alternatywne paliwo może być największą szansą? Czy przede wszystkim dla polskiego ciepłownictwa? Eksperci twierdzą, że właśnie ono powinno być główny odbiorcą tego surowca.

– Frakcji kalorycznej z odpadów nadającej się do energetycznego wykorzystania będziemy mieli na poziomie ok. 1 mln ton rocznie. Czy dla wystarczy chętnych, chcących wybudować instalacje termicznego przekształcania odpadów wystarczy niezbędnego paliwa? Może być z tym problem, jeśli postawimy na gigantyczne instalacje zamiast na małe, lokalne ciepłownie zasilane odpadami. Czy jest miejsce dla 100 nowych instalacji? Raczej nie, ponieważ nie mamy i nie będziemy mieli tyle potrzebnego surowca, aby je zasilić –tłumaczył niedawno podczas organizowanej przez Abrys konferencji „Paliwa z odpadów” prof. Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej.

A jakie ceny RDF-u będą obowiązywać w najbliższym czasie? Zdecydowana większość ekspertów uważa, że cenę tę powinien ustalać wolny rynek. Czy tak dzieje się naprawdę, i czy rynkowe ceny pozwolą na korzystanie z paliw alternatywnych na szerszą skalę? Tego również dowiemy się podczas szkolenia PZO.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej oraz pisemne świadectwa udziału.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej szkolenia „Paliwa z odpadów – jakość, dostępność oraz kierunki ich energetycznego wykorzystania”. Tam też można znaleźć odnośnik do strony rejestracji lub kliknąć bezpośrednio TUTAJ. Zapraszamy!

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024