Motyka o PG Silesia: rozmowy z pracownikami, nie polityczna gra
Minister energii Miłosz Motyka zapowiedział udział w poniedziałkowych rozmowach dotyczących sytuacji w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia. Zaznaczył, że spotka się z pracownikami, a nie z “partyjnymi rzecznikami”. Podkreślił, też że państwo nie może przejmować odpowiedzialności za decyzje prywatnego właściciela, mimo wielomiliardowych transferów z budżetu na wsparcie górnictwa.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=19240635152606241545)












