Przebicie pierwszej nitki najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
Przełomowy moment dla jednej z najważniejszych inwestycji kolejowych w Polsce nastąpi we wtorek, 24 marca. Na budowie linii „Podłęże–Piekiełko” zaplanowano przebicie pierwszego tunelu – ewakuacyjnego – który wraz z tunelem głównym stworzy najdłuższy obiekt kolejowy tego typu w kraju.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=17624719182606231632)














