Już od listopada wrocławianie będą mogli poruszać się po mieście autami elektrycznymi na minuty. W stolicy Dolnego Śląska rusza bowiem miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla.

We Wrocławiu funkcjonują wypożyczalnie rowerów miejskich oraz miejskich autobusów i tramwajów. Nowoczesne uzupełnienie systemu komunikacyjnego miasta od listopada stanowić będzie także wypożyczalnia samochodów elektrycznych.

Docelowo do dyspozycji wrocławian i turystów będzie 200 samochodów, w tym 190 osobowych Nissan Leaf oraz 10 większych pojazdów typu van.

Usługa będzie realizowana w systemie free floating – auto wypożyczane będzie na minuty i będzie je można zaparkować w dowolnym miejscu na wyznaczonym obszarze. W ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy i parkowania.

W październiku operator usługi przeprowadzi ostatnie testy systemu. Miasto natomiast wyznaczać będzie dedykowane Vozilli miejsca parkingowe. Pełna prezentacja aut i systemu nastąpi w połowie miesiąca.

Wszystkie szczegóły na temat zasad funkcjonowania wypożyczalnie przekaże operator usługi – firma Enigma w październiku.

Vozilla jest efektem podpisanej w lutym umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym między wrocławskim samorządem a firmą Enigma. Umowa obowiązuje przez 5 lat.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj