Przy ul. Bolka na poznańskich Naramowicach stanęły dwa nowe bloki z mieszkaniami komunalnymi. Zamieszka w nich 90 rodzin.

Do jednego z nowych mieszkań komunalnych wprowadzi się dziesięcioletnia Asia, która rok temu na os. Batorego zorganizowała specjalny kiermasz. Dochód został przeznaczony na leczenie jej chorej mamy. Rodzina Asi znalazła się na liście mieszkaniowej, zaś od miasta otrzymała propozycję zamieszkania właśnie przy ul. Bolka.

Inwestycja kosztowała 10 mln zł. Rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Część mieszkań jest przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, dla których przygotowano 6 lokali. Wszystkie są dwupokojowe, o powierzchni ok. 50 m2. Przy ul. Bolka zamieszkają też rodziny, które starały się o pomoc mieszkaniową od miasta i znalazły się na tegorocznej liście prezydenckiej.

– Do tych mieszkań w pierwszej kolejności wprowadzają się dotychczasowi lokatorzy mieszkań komunalnych miasta Poznania, których znamy i którzy rzetelnie płacą czynsz – wyjaśnia Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

1 / 5

W planach Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu oraz Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego są kolejne projekty, dzięki którym do 2024 r. w stolicy Wielkopolski przybędzie 7-8 tys. mieszkań komunalnych, socjalnych i w systemie najmu z dojściem do własności. Obecnie ZKZL buduje miejskie bloki przy ulicach abp. W. Dymka, Zawady i Biskupińskiej. Kolejne inwestycje rozpoczną się przy ul. Nadolnik, Opolskiej, Darzyborskiej i Hulewiczów.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj