W Warszawie trwa 29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE!

W Warszawie trwa 29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE!
R.G.
01.09.2022, o godz. 18:12
czas czytania: około 3 minut
0

W Warszawie dziś rozpoczęła się 29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE – FLOWER EXPO POLSKA. Podczas której, 130 wystawców z Polski i zagranicy prezentuje min. nowatorskie odmiany roślin, preparaty oraz technologie wspierające zieloną branżę. Dopełnieniem tej bogatej oferty jest ciekawy program konferencji i eventów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Dziś (1 września br.), w Warszawie rozpoczęła się 29. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE – FLOWER EXPO POLSKA.

Recepta na trudne czasy

– Spotykamy się w trudnym czasie. Europejskie gospodarki zmagają się z różnymi kryzysami, które dotykają też i naszej  branży – powiedział podczas uroczystego otwarcia wystawy doktor Wiesław Szydło, Prezes Zarządu Związku Szkółkarzy Polskich (organizator wydarzenia). – Swój szkodliwy wpływ na obecną sytuację w naszym sektorze gospodarki ma także wojna w Ukrainie i trudna sytuacja w Białorusi. W efekcie pozrywane zostały tradycyjne kanały dostaw i kooperacji. Odbiorcy szukają nowych kontaktów i w tym kontekście niezwykłego znaczenia nabierają regularnie organizowane wystawy oraz targi, w tym też i nasza Międzynarodowa Wystawa, która jest naturalną płaszczyzną do nawiązywania współpracy, co daje nam nadzieję na poprawę sytuacji. Dlatego też zapraszam wszystkich wystawców oraz  uczestników do jak największej aktywności, dla naszego wspólnego dobra.

130 stałych ekspozycji

W tym roku wystawa składa się m.in. z 130 stałych ekspozycji targowych, na których swoją ofertę roślin, preparatów oraz  technologii prezentują wystawcy z Polski i zagranicy.

W programie wystawy znalazło się też wiele ciekawych wydarzeń. W tym m.in. seminarium pt.: Wiedza dla handlu i producentów oraz konferencja pt.: MOCNO ZIELONE MIASTO – Naturalnie!, a także prezentacje i wykłady w ramach cyklu pn. INSPIRACJE DO OGRODU.

Złoto dla Judaszowca!

Innym ważnym wydarzeniem jest Konkurs Roślin Nowości, którego podstawowy cel to promowanie interesujących i nowych odmian roślin na rynku.
Podczas obecnej edycji konkursu, Złotym Medalem uhonorowano roślinę pn.: Judaszowiec kanadyjski ETERNAL FLAME zgłoszoną przez Szkółkę Szmit. Srebrnymi Medalami  nagrodzono: Budleję Davida BUTTERFLY CANDY LITTLE RUBY zgłoszoną przez Vitroflorę Grupę Producentów Sp. z o.o. i Hortensję dębolistną FIRST EDITIONS JETSTREAM zgłoszoną przez Szkółkę Piech oraz Azalię ANNA zgłoszoną przez Szkółkę Krzewów Ozdobnych Pudełek. Brązowymi Medalami nagrodzono natomiast: Jałowiec nadbrzeżny „Sunflower” zgłoszony przez A&M Kałuzińscy Szkółka Polskie Korzenie oraz Proso rózgowate „Nosferatu” zgłoszone przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Daglezja Artur Maj, a także Pęcherznicę kalinolistną MAGIC BALL zgłoszoną przez Szkółki Kurowscy. Ponadto wyróżnienie otrzymał: Zawilec „Summer Breeze Snow” zgłoszony przez Vitroflorę Grupę Producentów Sp. z o.o. oraz Tulipanowiec amerykański „Snowbird” zgłoszony przez Szkółkę Szmit. Natomiast wyróżnienie dziennikarzy przypadło w udziale roślinie pn.: Budleja Dawida BUTTERFLY CANDY LITTLE RUBY zgłoszoną przez Vitroflorę Grupę Producentów Sp. z o.o. Natomiast internauci wyróżnili Miskant chiński „Polonus”,  zgłoszony przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Daglezja Artur Maj.

Pod patronatem Miesięcznika Zieleń Miejska

  1. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE – FLOWER EXPO POLSKA potrwa do soboty (3 września br.). Patronat Medialny nad tym wydarzeniem objął Miesięcznik Zieleń Miejska oraz Przegląd Komunalny.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024