1 / 9

Oddany niedawno do użytku most, rozwieszony nad wzgórzami niedaleko popularnej miejscowości Da Nang w Wietnamie, przyciąga uwagę nietypową konstrukcją – dwie gigantyczne dłonie sprawiają wrażenie, jakby podnosiły całą konstrukcję do nieba.

Stojąc na Złotym Moście, bo tak brzmi jego nazwa, zwiedzający mogą podziwiać przepiękną scenerię i majestatyczny górski krajobraz. Most znajduje się na wysokości ponad 1400 m nad poziomem morza. Z daleka wygląda jak złota wstążka trzymana przez dwie gigantyczne ręce wyłaniające się ze zbocza. Nasadzone wzdłuż całej jego długości chryzantemy dodatkowo akcentują falującą strukturę swoim fioletowym “szwem”.

Budowa Złotego Mostu, składającego się z 8 przęseł o długości prawie 150 metrów, jest – według doniesień – częścią projektu Ba Na Hills o wartości 2 miliardów dolarów, stworzonego z myślą o coraz większej liczbie turystów odwiedzających Wietnam. Kraj ten bowiem stał się ważnym ośrodkiem turystycznym, a liczba odwiedzających go ludzi systematycznie rosła od lat 90. ub. wieku, by w 2009 r. osiągnąć poziom 3,77 mln turystów. Od tego czasu Wietnam corocznie podejmuje podobną liczbę zwiedzających z całego świata.

Złoty Most powstał na terenie Ogrodów Thien Thai w Ba Na Hills – turystycznej atrakcji otwartej na początku czerwca tego roku, położonej niedaleko starożytnego miasta Da Nang. Wcześniej był tu założony w 1919 r. ośrodek wypoczynkowy z 200-osobową willą. Dziś Ba Na Hills to szereg atrakcji przypominających wesołe miasteczko. Znaleźć tu można m.in. wioskę inspirowaną dawnymi francuskimi osadami z willami, hotelami, placami i kościołami, kolejkę linową, a nawet muzeum figur woskowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj