Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie wystąpiło do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” z wnioskiem o obniżenie ceny za wodę i odprowadzenie ścieków. Nowa, niższa taryfa ma obowiązywać przez trzy lata – do 2021 r.
Szczecińskie pogotowie wodno-kanalizacyjne ma nową siedzibę. Pracownicy dyspozytorni mogą w niej zdalnie nadzorować SUW-y, pompownie wody, oczyszczalnie i przepompownie ścieków.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o przekazaniu ponad 84 mln zł dla ośmiu świętokrzyskich gmin. Samorządy wydadzą je na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową, przede wszystkim budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz rozbudowę i modernizację oczyszczalni.
Trwające od wielu tygodni rozmowy pomiędzy zarządem a przedstawicielami związków zawodowych w PGW Wody Polskie nie przyniosły na razie rozwiązania. - Jesteśmy niezadowoleni z negocjacji - mówi Marcin Jacewicz, szef Solidarności.
Władze Śremu w Wielkopolsce chcą w bardzo ciekawy sposób zagospodarować starą wieżę ciśnień. Ma się ona stać Wieżą Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Wewnątrz, oprócz ekspozycji historycznej, będą m.in. ściany wspinaczkowe…











