Pierwsze z samochody, na zakup których ogłoszono przetarg w październiku, trafiają do nadzorów wodnych. Każdy z nich kosztował 85 tys. złotych. Tymczasem w instytucji wciąż trwa konflikt pracowniczy na tle płacowym.

Pod koniec zeszłego roku Wody Polskie ogłosiły przetarg na dostawę 200 SUV-ów dla zarządów regionalnych. W specyfikacji zamówienia określono, że pojazdy mają mieć napęd na 4 koła, silniki benzynowe spalające max. 9 l/100 km, klimatyzację, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, elektrycznie opuszczane szyby i hak. Pierwsze samochody docierają do jednostek terenowych Wód Polskich, dostarcza je katowicki dealer marki Hyundai.

Na patrole jezior

Samochody zostały zakupione za łączną kwotę prawie 17 mln zł. Mają one pozwolić na kontrole terenowe, patrolowanie okolic jezior, rzek czy rowów melioracyjnych, zadań z zakresu ochrony przed powodzią i suszą oraz przeglądy stanu urządzeń wodnych.

Pieniądze na ten cel Wody Polskie otrzymały w ramach specjalnej dotacji w październiku zeszłego roku. Wówczas Sergiusz Kieruzel, rzecznik prasowy Wód Polskich podkreślał w odpowiedzi na pytanie, czy pieniądze można przeznaczyć na zaspokojenie potrzeb płacowych: – Rezerwa na działania przeciwpowodziowe nie może być wydana na nic innego – poinformował.

Związkowcy listy piszą

Zakup samochodów za 17 mln zł oburza wielu pracowników Wód Polskich, którzy od powstania jednostki przed rokiem walczą o swoje wynagrodzenia. Podwyżki obiecał im w 2016 r. ówczesny wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Pod koniec grudnia związkowcy z “Solidarności”, największej organizacji związkowej w Wodach Polskich, napisali po raz kolejny pismo do premiera, domagając się interwencji w swojej sprawie. Do tej pory nie otrzymali odpowiedzi.

Wody Polskie: związkowcy piszą do premiera

Czytaj więcej

4 Komentarze

  1. 85 tys za samochó to ma byc dużo? XD
    Zobaczcie ile kosztuje GOŁe auta w podstawie. Skoda Octavia 80 tysięcy. Skoda Karoq czyli SUV segmentu kompaktowego, kosztuje 90 tys……. Renault Megane 70 tys w Karoq, czyli megane jako Suv, za 90 tys….
    Najtańszy SUV-C Hyundai tucson to 76 tys w podstawie. W podstawach te auta sa bez 4×4…

    tymczasem w ratuszu warszawskim wydaje sie od 2015, dodatkowy miliard pln na ciepłe posadki dla partyjnych wywalonych ze spółek skarbu państwa….. W Warszwie jest więcej biurw niż w NEW York city….

  2. Samochodziki, może motorówki, skutery wodne, kajaki górskie no i jeszcze z tysiąc dronów do zabawy, a i jeszcze mundurki twarzowe, legitymacje z orzełkiem ciemne okulary i czapeczki firmowe koniecznie z dużym daszkiem. I do…………. zabawy chłopcy i dziewczynki, nad wodę oczywiście państwową hajda zbijać słupki i robić zdjęcia, przecinać po sześć razy taśmy, opowiadać o autostradach wodnych, pozoracja, pozoracja, górą niekompetencja, ignorancja, arogancja i buta a wody płynie coraz mniej…

Skomentuj