Szkolenie poprowadzi prof. Anna Grosser z Politechniki Częstochowskiej.
W ramach zajęć prelegentka zapozna uczestników spotkania z zagadnieniami z zakresu:
- specyfiki rozkładu zużycia energii w oczyszczalniach ścieków
- metod intensyfikacji produkcji biogazu
- charakterystyki metod uszlachetniania biogazu pod hasłem: „Od biogazu do biometanu”
- fotowoltaiki rozumianej jako OZE na oczyszczalni ścieków
- charakterystyki potencjału hydroenergetycznego
- parametrów i zalet pomp ciepła
- działań i metod zmierzających do poprawy efektywności energetycznej oczyszczalni ścieków
- charakterystyki nowoczesnych technologii eksperymentalnych
- metod pozyskiwania i zagospodarowania wodoru w nowoczesnych oczyszczalniach ścieków.
Szczegóły i zapisy pod adresem: technologie.abrys.pl
Kolejne wykłady i warsztaty
Dodajmy, że w kolejnych miesiącach, w ramach cyklu „Technologie Wod-Kan II”, odbędą się następujące zajęcia:
- „Odzysk substancji ze ścieków i osadów – technologie” – prof. Monika Żubrowska-Sudoł, Politechnika Warszawska
- „Przetwarzanie i zagospodarowanie osadów ściekowych – w kontekście GOZ, ekonomicznym i społecznym” – prof. Małgorzata Kacprzak, Politechnika Warszawska
Zrealizowano już natomiast wykłady i zajęcia pt.: „Nowe zanieczyszczenia w oczyszczalniach ścieków – definicje, rodzaje związków, przemiany w trakcie procesów oczyszczania ścieków i przetwarzania osadów ściekowych”, które poprowadziła prof. Agata Rosińska z Politechniki Częstochowskiej; „III Stopień oczyszczania ścieków”, które poprowadziła prof. Ewa Neczaj z Politechniki Częstochowskiej, a także wykład i warsztaty pt.: „Urządzenia w oczyszczalniach ścieków – nowe rozwiązania”, który poprowadził prof. Dariusz Boruszko z Politechniki Białostockiej.
Zapisz się, skorzystaj: technologie.abrys.pl.
Spełniając oczekiwania branżowców wod-kan
Cykl wykładów i warsztatów TECHNOLOGIE WOD-KAN II został tak pomyślany, by uczestnicy otrzymali skondensowaną wiedzę dotyczącą wyzwań, z którymi muszą obecnie się zmierzyć operatorzy i technolodzy branży wod-kan, osoby pracujące w laboratoriach, a także pracownicy urzędów. Często bowiem zarządzanie oczyszczalniami, szczególnie w przypadku tych najmniejszych, spoczywa w rękach administracji publicznej.
Program ułożono tak, aby podejść systemowo do pracy oczyszczalni z uwzględnieniem istotnych merytorycznie elementów, takich jak: zanieczyszczenia, analityka, technologie, oddziaływanie środowiskowe, prawo, aspekty społeczne, a także rola cyfryzacji.
Zajęcia prowadzone są przez ekspertów – profesorów z Politechnik: Białostockiej, Częstochowskiej i Warszawskiej, z ośrodków o ugruntowanej renomie w branży.
Zapisy i udział
Zapisy na planowane na 27 marca 2024 r. (10.00–14.00, online), spotkanie pt.: „Samowystarczalność energetyczna oczyszczalni ścieków – co to jest i jak ją osiągnąć (ciepło ze ścieków, biogaz)”, które poprowadzi prof. Anna Grosser z Politechniki Częstochowskiej, a także na pozostałe wyżej wspomniane warsztaty i wykłady odbywają się za pośrednictwem strony internetowej: technologie.abrys.pl
Komentarze (0)