Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

ROZMOWA Z...

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Skala wyzwań  jest olbrzymia

Skala wyzwań jest olbrzymia

28.05.2022
portalkomunalny.pl
0

– Urzędnicy Komisji Europejskiej mogą z łatwością wskazać zaniedbania, jeżeli chodzi o obszary pozbawione sieci wod-kan, ale trzeba zrozumieć specyfikę tej części Europy Wschodniej. Nie sądzę, że od zmiany ustrojowej do roku 2015 można było zrealizować tak wiele inwestycji. Sami w Skarszewach dopiero od 2015 r. rozpoczęliśmy szybko i w miarę skutecznie zmieniać ten stan – z Katarzyną Zmurą, prezes zarządu Gminnych Wodociągów i Kanalizacji w Skarszewach, rozmawia Piotr Urbaniak.

W zgodzie z własną naturą

W zgodzie z własną naturą

25.03.2022
portalkomunalny.pl
0

– Cieszę się, że obecnie kobiety odważniej realizują swoje plany i marzenia, umożliwiając tym samym rozwój wielu swoich talentów. Najważniejsze jednak to zachować w tym, co się robi, równowagę. My, kobiety, często musimy w życiu godzić ze sobą wiele ról, dlatego ważne jest, abyśmy decyzje o swoim osobistym rozwoju podejmowały w zgodzie z własną naturą, a nie pod presją otaczającego nas świata – mówi Katarzyna Burda, prezes zarządu MZWiK w Myślenicach.

Już 10 lat i dalej mi tu dobrze

Już 10 lat i dalej mi tu dobrze

18.02.2022
portalkomunalny.pl
0

– Weszłam do spółki, w której większość rzeczy była już stara i zużyta. Trzeba było decydować o kolejności wydawania pieniędzy. Wyzwaniem były też inwestycje, przede wszystkim te z dofinansowaniem zewnętrznym. Te wyzwania są cały czas aktualne – mówi Krystyna Babirecka, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Malborku.

Polska rzuca z nami palenie

Polska rzuca z nami palenie

21.10.2021
portalkomunalny.pl
0

Z Grzegorzem Wiśniewskim, prezesem Instytutu Energetyki Odnawialnej, o 20 latach funkcjonowania IEO rozmawia Dominik Szymański.   

Chemiczny recykling - szansą dla przemysłu i dla przyrody

Chemiczny recykling - szansą dla przemysłu i dla przyrody

21.09.2021
PAP - Nauka w Polsce
0

Recykling chemiczny to jeden z rodzajów recyklingu, pozwalający na uzyskiwanie z tworzyw sztucznych czystych związków do produkcji polimerów i dalej kolejnych wyrobów. Z dr inż. Patrycją Marią Jutrzenką Trzebiatowską z Uniwersytetu Gdańskiego, która do tej metody wprowadza kolejną nowość - złożone, trójwymiarowe struktury znane jako MOFy rozmawia Marek Matacz.

Reklama

błękitno zielona webinarium ZM [20.09-12.10.23] AD1c ZM

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023