Wycinka drzew na toruńskiej Kępie Bazarowej - prokuratura ustali kto za to odpowiada. Określona zostanie także dokładna skala zniszczeń. Toruńscy społecznicy są oburzeni. Chcą przyjrzeć się roli toruńskiego włodarza w tej sprawie.
W kontekście potrzeby ochrony zasobów naturalnych, w tym wody, oraz adaptacji do zmian klimatycznych i oczyszczania powietrza w ciągu ostatnich kilku lat bardzo umocnił się w polskich miastach trend związany z budową zielonych torowisk z rozchodników – roślin sucholubnych i niewymagających kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych.
Radomski sąd ponownie zajmie się sprawą wycinki 36 drzew z wpisanego do rejestru zabytków parku otaczającego szpital psychiatryczny w Radomiu. W sprawie oskarżony jest dyrektor placówki i jeden z pracowników. Pierwsza rozprawa wyznaczona jest na 21 czerwca.
Wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski został nagrodzony tytułem Społecznika Roku w prestiżowym konkursie tygodnika Newsweek Polska. Abrys wielokrotnie patronował projektom Dominika i opisywał je na swoich stronach. Gratulujemy!
Fitoremediacja jest powszechnie znanym procesem. Umiejętność roślin do wyłapywania zanieczyszczeń, m.in. powietrza, czy też oczyszczania gleby sprawia, że potrzeba ich stosowania w dobie silnej urbanizacji znacznie wzrasta. Aktualnie świadomość dotyczącą roli roślinności mają zarówno osoby profesjonalnie zajmujące się zielenią, jak i zwykli mieszkańcy, którzy domagają się, aby ich okolica stawała się możliwie jak najbardziej zielona. Pojawiają się jednak pytania. Jak i co sadzić, aby jak najbardziej skorzystać ze zbawiennego działania zieleni? Jakie dodatkowe czynności przedsięwziąć, aby ten naturalny filtr rzeczywiście działał?







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



