Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Zniżki na bilety za plastikowe butelki i aluminiowe puszki

Zniżki na bilety za plastikowe butelki i aluminiowe puszki
07.01.2020, o godz. 9:56
czas czytania: około 1 minuty
1

Poznańscy radni chcą, aby w mieście wprowadzono system pozwalający wymieniać odpady na zniżki w komunikacji miejskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Pod koniec grudnia radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli interpelację, w której pytają prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka o możliwość ustawienia w mieście automatów do recyklingu puszek i butelek.

“W związku z pojawiającymi się zapowiedziami podwyżek cen biletów na komunikację publiczną w Poznaniu oraz koniecznością podejmowania działań o charakterze proekologicznym zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości montażu w Poznaniu automatów umożliwiających doładowanie kart PEKA zużytymi, plastikowymi butelkami lub/oraz puszkami” – pisze trzech poznańskich radnych.

W Poznaniu w komunikacji miejskiej funkcjonuje system PEKA, dzięki któremu za pomocą karty pre-paid można płacić za przejazdy autobusami i tramwajami. Doładowania możliwe są przez internet, w biletomatach i punktach obsługi klienta.

Radni proponują, aby za każde wrzucone do recyklomatu opakowanie system doładowywał kartę PEKA mieszkańca kwotą kilku groszy. Radni proponują, aby recyklomaty zostały zamontowane w różnych miejscach Poznania, m.in. na pętlach lub silnie skomunikowanych rondach.

Pod interpelacją podpisał się Łukasz Kapustka, Mateusz Rozmiarek i Sara Szynkowska vel Sęk – radni PiS. Radny Kapustka pomysł zasięgnął z Rzymu, gdzie za butelki wrzucone do recyklomatu otrzymuje się bilety na metro. Podobne urządzenia znajdują się w Stambule. W Warszawie można uzyskać zniżki np. na bilet do kina.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Ktoś się obudził

Komentarz #38296 dodany 2020-01-22 15:47:08

To są opóźnione działania. Takie pomysły należało wdrażać już w 2012 nie byłoby problemów z GOAPem, a Poznań należałby do czołówki miast gospodarnych i czystych. Ale lepiej było wydawać grube miliony z pieniądze podatników na czujniki powietrza, które nic nie zmienią jeśli chodzi o jego stan.

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024