Ponad 59 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzyma Poznań na budowę trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka – zdecydowało Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Inwestycja, która pochłonie 130 mln zł, to drugi etap tzw. „Projektu Centrum”, czyli prac związanych z rewitalizacją obszaru ścisłego centrum Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Święty Marcin. – To dowód na to, że potrafimy skutecznie aplikować o unijne środki – mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Miasto przebuduje torowisko i postawi nowe przystanki na ul. Ratajczaka. Trasa będzie prowadzić od placu Wolności do okolic Starego Browaru. Prace rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 r.

– Nastąpi poprawa skomunikowania praktycznie wszystkich obszarów miasta i skrócenie czasu podróży – przekonuje Dariusz Zych z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Inwestycje, które będą realizowane w ramach „Projektu Centrum”, są oczekiwane od lat. Mają one usprawnić komunikację w centrum miasta i jej przystępność dla osób niepełnosprawnych oraz – mówiąc bardziej ogólnie – poprawić jakość przestrzeni publicznej.

– Realizacja „Projektu Centrum” pozwoli na spełnienie oczekiwań, wyrażonych w przeprowadzonych konsultacjach społecznych. Zgodnie z nimi poznańskie centrum ma być miejscem przyciągającym mieszkańców i turystów, w którym życie kulturalno-artystyczne jest szczególnie intensywne. Centrum Poznania ma być dla ludzi, miejscem w którym dobrze się żyje i pracuje – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj