Reklama

AD1A PZO 2026 [13.05-09.06.26]

Stare Polesie w Łodzi bardziej zielone

Stare Polesie w Łodzi bardziej zielone
dom
09.05.2018, o godz. 11:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Łódzkie Stare Polesie przechodzi metamorfozę. Właśnie kończą się prace na ul. 1 Maja i Wólczańskiej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Na Starym Polesiu w Łodzi zniszczona nawierzchnia asfaltowa została zastąpiona kostką granitową. Powstały także szerokie chodniki. Pojawiły się nowe, nawet sześciometrowej wysokości drzewa.

Łącznie na ul. Wólczańskiej i 1 Maja zasadzono 28 klonów pospolitych, 6 platanów
i 4700 krzewów ozdobnych (to m.in.: bukszpany, trzmieliny, hortensje, barwinki, róże i krzewuszki). Na chodnikach pojawiły się ławki i stojaki na rowery. Całość oświetlają nowe stylizowane latarnie.

Przebudowa tych łódzkich ulic jest częścią dużego projektu o nazwie Zielone Polesie, który zakłada poprawę jakość mieszkania w tym rejonie miasta i ma zachęcić łodzian, aby pozostali w centrum miasta. Uzupełnieniem tego etapu inwestycji będą parki kieszonkowe, które powstają w miejscach skwerów.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1b odpady budowlane [25.04-09.06.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2026