Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, daje gminom możliwość utworzenia stref czystego transportu. Pomimo, że uprawnienie takie przysługuje samorządom już od kilku lat, to zasadne jest powrócenie do wskazanej tematyki, albowiem przepisy uległy zmianie, umożliwiając szerszemu gronu gmin rozważenie zasadności ustanowienia takich stref.
Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł we współpracy z ministrem sportu Kamilem Bortniczukiem przygotowują od wtorku punkt recepcyjny na Torwarze - podkreślił Centralny Ośrodek Sportu. COS dementuje informacje podaną przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, że punkt uruchamiany jest na jego prośbę.
Zakłady spółki Volkswagen Poznań od 10 marca wstrzymają produkcję aut. To konsekwencja zakłóceń łańcucha dostaw podzespołów spowodowanych rosyjską napaścią na Ukrainę – poinformowała firma.
Władze Gdańska poinformowały o ogłoszeniu przetargu na wzmocnienie konstrukcji Długiego Pobrzeża. Remont będzie dotyczył fragmentu od strony Mostu Zielonego do Bramy Stągiewnej. Miasto przewiduje, że naprawa zakończy się w wakacje 2024 roku.
15 ton zużytych opakowań z tworzyw sztucznych znajdowało się w nielegalnym transporcie odpadów z Austrii, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy służby skarbowo-celnej na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku, przy granicy z Niemcami.











