Prezydent Lech Kaczyński podpisał 6 sierpnia ustawę o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji. Ustawa tworzy podstawy prawne do zarządzania krajowym pułapem emisji gazów cieplarnianych i pułapami innych substancji.
Od 1 sierpnia to sejmik województwa jest właściwy w sprawach tworzenia i likwidacji parków krajobrazowych. Z kolei rady gmin posiadły wyłączną kompetencję do ustanawiania na swoim terenie pomników przyrody - informuje "Rzeczpospolita".
Dziś w Grzmięcy k/Zbiczna woj. Kujawsko-Pomorskie nastąpi oficjalne otwarcie najnowocześniejszego ośrodka zarybieniowego w Polsce. Do polskich rzek powróci wymarły blisko pół wieku temu jesiotr.
W Szczecinie rozpoczął się drugi etap odkomarzania. Akcja potrwa sześć dni i obejmie cmentarz centralny oraz główne parki i tereny zielone w mieście - informuje "Gazeta Wyborcza".
Branża ochrony środowiska nie obawia się kryzysu – taki wniosek można wysnuć z danych dotyczących stanu zgłoszeń do udziału w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO 2009. Wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja tych targów organizowana w Poznaniu w dniach 24-27 listopada, zanotuje wzrost liczby wystawców.











