Budapeszt otrzymał Nagrodę Europejskiego Tygodnia Mobilności za swoje wysiłki podczas tygodnia mobilności na rzecz zwiększenia publicznej świadomości w kwestii zanieczyszczenia powietrza wskutek ruchu samochodowego oraz promowania bardziej ekologicznych rozwiązań.
Sztokholm i Hamburg są pierwszymi europejskimi zielonymi stolicami roku. Tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy Roku ma zachęcać miasta do proekologicznych zachowań.
Dobra informacja dla mieszkańców nowohuckiego osiedla Na Stoku - jeśli nie będzie przeszkód formalnych, jeszcze w tym roku przybędzie tam kilkadziesiąt miejsc parkingowych.
Rusza nabór wniosków w ramach konkursu o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" - V oś priorytetowa: Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych.
Od początku listopada 2008 do połowy stycznia 2009 w Rybniku zmodernizowano oświetlenie uliczne. Na terenie Rybnika wymieniono 75 proc. wszystkich lamp oświetleniowych (7339 sztuk), w miejsce których zainstalowano bardziej ekonomiczne i ekologiczne urządzenia.











