Dobiegła końca pierwsza faza modernizacji Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Wiśniowej w Poznaniu. Nowe rozwiązania techniczne zagościły w historycznych obiektach, a wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom jeszcze wyższą jakość wody pitnej produkowanej przez Aquanet S.A.
Nabór wniosków w programie rządowym „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2024 r.” uruchomił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Budżet naboru wynosi niemal 943 mln zł.
Rząd powinien stopniowo przyzwyczajać odbiorców do nieuchronnego odmrożenia cen energii - uważają eksperci. I proponują przywrócenie tzw. obliga giełdowego, czyli obowiązku sprzedaży prądu przez giełdę, co przyczyniłoby się do wzrostu konkurencyjności rynku i spadku cen.
Blisko 13 km. kw. zieleni w Lublinie otrzymało ochronę w nowych zapisach planistycznych miasta. Rejon Podzamcza, Zalewu Zemborzyckiego i Starego Gaju to tereny objęte trzema planami zagospodarowania przestrzennego, uchwalonymi na listopadowej sesji Rady Miasta. Zespoły projektowe rozpoczną teraz prace nad zapisami chroniącymi kolejne przestrzenie publiczne, w tym place i tereny zieleni w dwunastu lokalizacjach, m.in. w centrum Lublina.
Sejm znowelizował w czwartek ustawę o odpadach, modyfikując system zbiórki odpadów budowlanych. Nowe przepisy przewidują odejście od obowiązku tzw. segregacji u źródła odpadów budowlanych i rozbiórkowych.