Przejęli oczyszczalnię

Gmina Łobez przejęła oczyszczalnię ścieków w pobliskim Dalnie. Zamierza ją gruntownie zmodernizować, a następnie włączyć do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Bakterie w wodociągu

W tarnobrzeskiej sieci wodociągowej wykryto pałeczki coli.

Foliówki już wkrótce w sejmie

W piątek 15 lutego w Łodzi zebrał się obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej dążący do zakazu używania plastikowych torebek.

Ulotki i broszury

Do 200 poznańskich szkół jeszcze w lutym trafi kilka tysięcy ulotek dotyczących postępowania ze zużytymi sprzętami elektrycznymi i elektronicznym.

Potrzebne zmodernizowane składowisko

Składowisko na gdańskich Szadółkach nie spełnia unijnych norm. Jeśli do końca 2009 roku nie zostanie zmodernizowane, miejskie odpady trzeba będzie wywozić w głąb kraju – ostrzega „Gazeta Wyborcza”.

Podrzucają, jak kukułcze jajo

- Moglibyśmy mieć miły skwerek przed blokami. Zamiast tego mamy wysypisko - narzekają mieszkańcy jednego ze świnoujskich wieżowców.

Będzie blokada?

Mieszkańcy Dębicy walczą o kanalizację – mają już 1300 podpisów, zapowiadają też blokadę dróg.

Nic się nie zmarnuje

Trwa oczyszczenie terenu pod Kamiennogórską Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości Ostrów Wielkopolski.

Bezpieczne składowiska

W Poznaniu po raz kolejny spotykają się fachowcy z zakresu gospodarki komunalnej. Dziś rozpoczyna się tu XVIII Ogólnopolska Konferencja „Budowa i eksploatacja bezpiecznych składowisk odpadów”.

Energia z biomasy i odpadów

Należąca do niemieckiej grupy Steag firma SFW Energia, która została inwestorem spółki Megawat w Czerwionce-Leszczynach, planuje tam inwestycje m.in. w zakresie produkcji "zielonej energii".