test1
Przejęli oczyszczalnię
Gmina Łobez przejęła oczyszczalnię ścieków w pobliskim Dalnie. Zamierza ją gruntownie zmodernizować, a następnie włączyć do miejskiej sieci kanalizacyjnej.
Bakterie w wodociągu
W tarnobrzeskiej sieci wodociągowej wykryto pałeczki coli.
Foliówki już wkrótce w sejmie
W piątek 15 lutego w Łodzi zebrał się obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej dążący do zakazu używania plastikowych torebek.
Ulotki i broszury
Do 200 poznańskich szkół jeszcze w lutym trafi kilka tysięcy ulotek dotyczących postępowania ze zużytymi sprzętami elektrycznymi i elektronicznym.
Potrzebne zmodernizowane składowisko
Składowisko na gdańskich Szadółkach nie spełnia unijnych norm. Jeśli do końca 2009 roku nie zostanie zmodernizowane, miejskie odpady trzeba będzie wywozić w głąb kraju – ostrzega „Gazeta Wyborcza”.
Podrzucają, jak kukułcze jajo
- Moglibyśmy mieć miły skwerek przed blokami. Zamiast tego mamy wysypisko - narzekają mieszkańcy jednego ze świnoujskich wieżowców.
Będzie blokada?
Mieszkańcy Dębicy walczą o kanalizację – mają już 1300 podpisów, zapowiadają też blokadę dróg.
Nic się nie zmarnuje
Trwa oczyszczenie terenu pod Kamiennogórską Specjalną Strefę Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości Ostrów Wielkopolski.
Bezpieczne składowiska
W Poznaniu po raz kolejny spotykają się fachowcy z zakresu gospodarki komunalnej. Dziś rozpoczyna się tu XVIII Ogólnopolska Konferencja „Budowa i eksploatacja bezpiecznych składowisk odpadów”.
Energia z biomasy i odpadów
Należąca do niemieckiej grupy Steag firma SFW Energia, która została inwestorem spółki Megawat w Czerwionce-Leszczynach, planuje tam inwestycje m.in. w zakresie produkcji "zielonej energii".