W Poznaniu powołano do życia Wielkopolską Platformę Wodorową, która ma być jednym z narzędzi do walki z niską emisją. Według jej członków, to właśnie wodór będzie paliwem przyszłości.
NFOŚiGW podsumowuje pierwsze 100 dni funkcjonowania programu „Mój Prąd”, wspierającego rozwój instalacji fotowoltaicznych w polskich gospodarstwach domowych. Przez ten czas udzielono 13,5 tys. dotacji na łączną kwotę 65 mln zł. Dzięki temu zredukowano 58,8 tys. ton emisji dwutlenku węgla.
Łódzki ekopatrol złożony ze strażników miejskich skontrolował od początku października 551 posesji pod kątem jakości spalanych w mieszkaniach paliw grzewczych. W 164 przypadkach były one nieprawidłowe.
Klarują się kompetencje nowych resortów utworzonych lub zmodernizowanych w ramach ostatniej rekonstrukcji rządu. Powoływani są w nich także nowi wiceministrowie, którzy odpowiedzialni będą za sprawy związane m.in. z gospodarką komunalną czy energetyką. Nasi eksperci kierują do nich najważniejsze obecnie pytania, a także podpowiadają, jakie niezbędne decyzje i działania powinny zostać podjęte w najbliższym czasie.
Świdnica będzie liderem projektu wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin aglomeracji wałbrzyskiej, w skład którego wchodzi 15 gmin z regionu. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi ok. 14,2 mln zł, natomiast całkowita wartość tego projektu to ponad 24,2 mln zł.











