Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie zmodernizował za 10 mln zł sortownię. Dzięki inwestycji zakład będzie odzyskiwać ok. trzy razy więcej surowca do ponownego wykorzystania niż do tej pory. Dzięki temu wzrośnie poziom recyklingu.
Urząd miasta w Warszawie zachęca do kupowania świątecznych choinek w donicach. Po świętach zostaną odebrane spod domów i posadzone w parkach i lasach.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedłużył do grudnia przyszłego roku termin na składanie wniosków o dofinansowanie z programów "Polska Geotermia Plus", "Energia Plus" i "Ciepłownictwo powiatowe".
Islandia, Liechtenstein i Norwegia przeznaczą 150 tys. euro (ponad 646 tys. zł) na nawiązanie lub wzmacnianie współpracy z polskimi beneficjentami. Nabór wniosków na wspólne projekty w obszarze m.in. energii odnawialnej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz adaptacji i łagodzenia zmian klimatu rozpocznie się 10 stycznia 2020 r.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że podczas obradującego w Brukseli szczytu Unii Europejskiej podjęto decyzję, iż do konkluzji wpisana zostanie zasada, że Polska będzie w swoim tempie dochodzić do neutralności klimatycznej, a nie - jak pozostałe państwa członkowskie - do 2050 r. To pierwszy taki wyjątek w pracach Komisji Europejskiej od 20 lat.











