Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Energia i recykling

Reklama

ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Za sześć lat 300 tys. aut elektrycznych w Polsce?

Za sześć lat 300 tys. aut elektrycznych w Polsce?

27.06.2019
Dominik Szymański
1

W Polsce w 2025 r. ma być 300 tys. samochodów elektrycznych, a w 2030 r. 420 tys. w punktów ładowania - wynika z najbardziej prawdopodobnego scenariusza zawartego w analizie stanu rozwoju elektromobilności w naszym kraju, przedstawionej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Senat zatwierdza zamrożenie cen prądu dla domostw i firm na cały 2019 r.

Senat zatwierdza zamrożenie cen prądu dla domostw i firm na cały 2019 r.

27.06.2019
dom/PAP
0

Senat przyjął w środę bez poprawek nowelę zamrażającą ceny prądu przez cały 2019 r. m.in. dla gospodarstw domowych, mikro- i małych firm, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów oraz państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej. Przez dwa najbliższe lata obowiązywać będą także tzw. białe certyfikaty, a zakup pojazdów elektrycznych ma być wspierany przez państwo również w przypadku osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, a nie jak do tej pory - jedynie przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego.

NFOŚiGW przeznacza 600 mln zł na geotermię

NFOŚiGW przeznacza 600 mln zł na geotermię

26.06.2019
dom
0

Od 3 lipca będzie można składać wnioski o dofinansowanie w ramach nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Polska Geotermia Plus”. Na wsparcie geotermalnych inwestycji zarezerwowano 300 mln zł dotacji i tyle samo pożyczek. Program adresowany jest wyłącznie do przedsiębiorstw.

Nowelizacja ustawy o OZE przyjęta przez rząd

Nowelizacja ustawy o OZE przyjęta przez rząd

26.06.2019
dom
0

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra energii - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Projekt przewiduje realizację dodatkowych działań zmierzających do osiągnięcia 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych do 2020 r.

Wiatraki wracają do gry? MPiT chce zmienić

Wiatraki wracają do gry? MPiT chce zmienić "ustawę odległościową"

26.06.2019
portalkomunalny.pl
0

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapowiedziała zmiany w tzw. ustawie odległościowej. We wtorek, 25 czerwca mówiła o tym na antenie radiowej Trójki. To nie pierwsza zapowiedź przedstawicieli rządu w tej sprawie. Konkretów nadal jednak brakuje.

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2026