Automat służący do zbierania odpadów, który w piątek stanął na pl. Bankowym w Warszawie, w poniedziałek wymagał już naprawy.
Podróż po największej mazurskiej pętli rowerowej, odwiedzenie najpiękniejszych marin i przeprowadzenie kilkunastu lekcji na temat zagospodarowania elektroodpadów to plan „Cycling Recycling – Mazury pełne dobrej energii!". Imprezę poprowadzi od 26 lipca do 2 sierpnia ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.
Ministerstwo Energii zakłada wsparcie finansowe dla kupujących samochody elektryczne. O ile dotacja jest jak najbardziej pożądana, o tyle – zdaniem ekspertów zajmujących się elektromobilnością – jej wysokość pozostawia wiele do życzenia.
Ambitne plany elektromobilności i większego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii mogą spalić na panewce, jeśli w Polsce nie przestarzałą infrastrukturę do przesyłu energii elektrycznej.
Dwa recyklomaty stanęły na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej w Warszawie. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek warszawiacy otrzymają tzw. eco-punkty, które można wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę, korzystając ze specjalnej aplikacji.











