Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia potrzebuje nowelizacji ustawy o związku metropolitalnym w woj. śląskim, aby powołać spółkę celową do budowy jednej dużej instalacji termicznego przetwarzania odpadów - powiedział w poniedziałek przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii [GZM], Kazimierz Karolczak.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowanie w wysokości ponad 46 mln zł na zakup 11 autobusów elektrycznych oraz stworzenie systemu ładowania tych pojazdów i przeszkolenie grupy pracowników.
Organiczne odpady, powstające przy produkcji biodiesla, można przekształcić w odnawialny dodatek do benzyny, wykorzystując promieniowanie odpadów radioaktywnych. O takim rozwiązaniu informują naukowcy w piśmie “Communications Chemistry”.
Trwają też prace nad poszerzeniem programu Czyste Powietrze o dotacje na wymianę kopciuchów w budynkach wielolokalowych.
Jeszcze we wrześniu na ulicach Płocka stanie 24 pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. To wspólny projekt Urzędu Miasta, MB Recycling, Fundacji Odzyskaj Środowisko i AURAEKO.











