




Warszawscy radni zadecydowali o wyłączeniu nieruchomości niezamieszkałych ze stołecznego systemu odbierania odpadów komunalnych. Właściciele np. galerii handlowych czy biurowców będą musieli do 1 sierpnia podpisać umowę z operatorem. Stolica ponownie przeliczy też stawki opłat dla mieszkańców.
Kilka dni temu ukazał się raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczący rynku odpadów w Polsce. O samym raporcie, płynących z niego wnioskach oraz rekomendacjach dla instalacji, samorządów i ustawodawcy mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.
Ministerstwo Klimatu ma nie lada orzech do zgryzienia – na rozpatrzenie czeka niemal 100 wniosków o pozwolenie na budowę instalacji do termicznego przekształcania odpadów. Resort miał przygotować listę planowanych instalacji do końca lipca, ale w związku z pandemią koronawirusa termin ten został przesunięty do końca roku.
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski po raz kolejny chce dokonać zamachu na portfele warszawiaków – tak uważa wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, który oczekuje, że prezydent Warszawy jednoznacznie wycofa się z propozycji zmiany w opłatach za wywóz odpadów. Dzień wcześniej prezydent stolicy zapowiedział weryfikację stawek.
17 tysięcy osób wzięło udział w konsultacjach społecznych w sprawie sposobu naliczania opłat za odbiór odpadów w Krakowie. Mieszkańcy grodu Kraka chcą, aby śmieci nadal rozliczać na podstawie liczby mieszkańców w danym lokalu. I choć nie wiadomo, kiedy zmiany wejdą w życie, to jedno wiadomo na pewno – będzie drożej.











