




W piątek późnym wieczorem na stronach Ministerstwa Klimatu udostępniono nowe wytyczne dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów pochodzących od osób przebywających w kwarantannie.
Kielce niczym... Neapol? Miasto tonie w śmieciach - alarmują lokalne serwisy informacyjne. Odbierająca odpady od mieszkańców firma tłumaczy, że z wywozem nie ma problemów poza miejscami, gdzie mieszkańcy sami zastawiają altany śmietnikowe i pojemniki swoimi samochodami.
W związku ze zmianą w systemie opłat za gospodarowanie odpadami w Warszawie, właściciele nieruchomości, bądź ich zarządcy, mają obowiązek złożyć nowe deklaracje. Mogą to zrobić zdalnie.
Priorytetem dla zakładów oczyszczania miast jest zapewnienie właściwego stanu sanitarnego - mówi w wywiadzie dla Portalu Komunalnego Wojciech Janka, prezes Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast. W sytuacji pandemii selektywna zbiórka odpadów jest zatem drugorzędna - dodaje.
Punkty odbioru odpadów wprowadzają obowiązek oddawania śmieci wyłącznie w rękawiczkach i maskach ochronnych.











