




Prowadzenie przez państwo skutecznego nadzoru nad systemem gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, walka z szarą strefą, wprowadzenie nowych regulacji dotyczących re-use oraz wprowadzenie edukacji o postępowaniu z elektroodpadami – to część postulatów branży odpadowej oraz producentów RTV i AGD zawartych w specjalnym raporcie „Gospodarka elektrośmieciami. Wyzwania na lata 2019-2023”. Branża oczekuje, że problemami zajmie się nowo wybrany rząd oraz parlament.
Na dachu Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie zainstalowano 42 ogniwa fotowoltaiczne.
"Odpadometr" to pierwsza w Polsce aplikacja, która sprawdza, czy nasze życiowe przyzwyczajenia są ekologiczne i "zeroodpadowe". Skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży i udostępniona bezpłatnie.
We wtorek rano w miejscowości Fałków (woj. świętokrzyskie) w sortowni odpadów doszło do pożaru. To już szóste takie zdarzenie na tym terenie w tym roku.
Wałbrzych zdecydował się na podwyższenie stawek za odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych przez mieszkańców. Za segregowane śmieci zapłacą oni 27 zł miesięcznie za osobę, a w przypadku braku segregowania - aż 54 zł.











