




Cztery nielegalne transporty z odpadami ujawnili funkcjonariusze lubuskiego KAS. Ciężarówki wwoziły odpady zza zachodniej granicy - łącznie ok. 65 ton. Ustalono, że transporty wyszły od jednego nadawcy.
Wątpliwości związane z monitoringiem składowisk i finansowanym zabezpieczeniem roszczeń - to główne zagadnienia pierwszej części warsztatów prawno-managerskich, które odbyły się trzeciego dnia konferencji "Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów".
Stanowisko samorządów w sprawie nowelizacji u.c.p.g. rozszerzona odpowiedzialność producenta, zadania samorządów w walce o czyste powietrze oraz wyzwania klimatyczne dla polskich miast to główne tematy konferencji zorganizowanej 6 marca przez redakcję miesięcznika „Przegląd Komunalny” oraz Związek Miast Polskich w Poznaniu.
Strażnicy miejscy z Suwałk odkryli ogromne nielegalne wysypisko śmieci. Okazało się, że w okolicy naturalnego zbiornika wodnego wywożone są odpady pochodzące z rozbiórek. Wykrycie wysypiska umożliwił dron obserwacyjny wykorzystywany przez straż miejską.











