




W miejscowości Pysząca k. Śremu (województwo wielkopolskie) ponownie doszło do pożaru na tamtejszym wysypisku odpadów.
W nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Serniki k. Lubartowa wybuchł pożar. Palą się opony składowane na terenie tamtejszej wytwórni mas bitumicznych.
Dwukrotna stawka za niesegregowane odpady i możliwość dofinansowania systemu ze ściśle określonych źródeł. Ministerstwo Środowiska przychyla się do części postulatów składanych przez samorządy w związku z pracami nad projektem nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
21,70 zł od osoby dla segregujących śmieci i 43,40 zł dla tych, którzy tego nie robią – to miesięczne stawki opłaty za odbiór odpadów w Rudzie Śląskiej, które wejdą w życie 1 marca. Uchwałę w tej sprawie wczoraj przyjęli radni. - Winą za podwyżki opłat dla mieszkańców obarcza się samorządowców, a tak naprawdę winna jest zła „ustawa śmieciowa” wprowadzona w 2013 r. - wyjaśniają władze miasta.
Zbliża się kolejna edycja konferencji "Paliwa z odpadów". Prelegenci i uczestnicy będą rozmawiali o wykorzystaniu paliw alternatywnych oraz perspektywach rozwoju rynku RDF. Czy w obliczu zmian prawnych nareszcie powstanie okazja do jego efektywnego zagospodarowania?











