




Samorządy mają problem ze znowelizowaną ustawą o wychowaniu w trzeźwości. Wprowadziła ona zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Radni mogą jednak wyznaczyć miejsca, w których zakaz nie obowiązuje. Zdecydowały się na to dwa duże miasta: Warszawa i Poznań. Teraz mają problem ze śmieciami, hałasem, wandalizmem, pijanymi nastolatkami i zanieczyszczaniem okolicy.
Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznie zakończył spór dotyczący wojewódzkiego planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego. Oznacza to, że WPGO zostało oficjalnie unieważnione. Co teraz? Jakie kroki musi teraz podjąć samorząd?
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę województwa mazowieckiego w sprawie planu gospodarki odpadami. Oznacza to, że dokument jest już ostatecznie nieważny.
Istniejąca ustawa nie jest doskonała, ale o nowej nie ma nawet co myśleć. Dlatego celem podmiotów zaangażowanych w gospodarkę odpadami jest naprawienie obecnej w kontekście przemyślanej nowelizacji.
Samorządowcy z województwa Śląskiego chcą wstrzymania działalności zakładu przetwarzania odpadów w Siemianowicach Śląskich. Firma prowadząca zakład gromadziła odpady w miejscu do tego nieprzeznaczonym, działała niezgodnie z wydanym pozwoleniem, do tego doszło tam do trzech dużych pożarów.











