Miasto bez małej architektury nie spełnia swojej funkcji. To dzięki niej wzrasta atrakcyjność przestrzeni, a my znajdujemy miejsca do relaksu. To ona zapewnia czystość i zabezpiecza przed niekontrolowanym pojawianiem się much czy gryzoni. Ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, donice, piaskownice, oświetleniowe słupki to stałe elementy naszego otoczenia. Coraz częściej spotykamy małą architekturę z punktami solarnymi, tablice informacyjno-edukacyjne, kosze recyklingowe, kosze na psie odchody, budki lęgowe oraz domki dla owadów lub jeży
We wtorek uruchomiono w Austrii proekologiczny projekt – tzw. bilet klimatyczny (Klimaticket). To roczna karta sieciowa, ważna w transporcie publicznym na terenie całego kraju, której koszt to 1095 euro. Karta ma przede wszystkim „ułatwić dojeżdżającym pożegnanie z samochodami” – informuje „Kronen Zeitung”.
Zintegrowany miejski system powinien działać jak świetnie naoliwiona maszyna – być spójny i samoobsługowy oraz kompleksowo odpowiadać na wyzwania zmieniającego się miasta. Skrojone na miarę rozwiązania pozwalają zracjonalizowa
Wrocławska Straż Miejska została wyposażona w rowery i hulajnogi elektryczne. Tym samym Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło mobilny, hulajnogowy oddział patrolowy Straży Miejskiej.
Już wkrótce na kolejnych ulicach w Warszawie pojawi się zielona fala dla tramwajów. Jeszcze w tym roku pojazdy przyśpieszą na Grochowie i na trasie przez Kercelak. Specjalny system włączy zielone światło na odcinkach o długości 6 km.