Na wdrożenie rozwiązań z zakresu inteligentnego miasta zdecydowały się władze San Diego. To kolejne zastosowanie Internetu Przemysłowego, który łączy urządzenia – w tym przypadku lampy uliczne LED – z oprogramowaniem analitycznym oraz rozwiązaniami umożliwiającymi przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej.
Istotą projektu realizowanego w Płocku jest integracja istniejących systemów informatycznych, rejestrów i baz danych oraz opracowanie innowacyjnych rozwiązań. Systemy te poprzez współpracę między sobą pozwolą na uzyskanie efektu poprawy efektywności funkcjonowania infrastruktury miejskiej.
Mając na uwadze poprawę warunków życia w mieście, w miarę skromnych możliwości finansowych, a także korzystając w dość dużym zakresie z funduszy zewnętrznych, Nowy Dwór Mazowiecki planuje i wykonuje przedsięwzięcia, które wpisują się w ideę smart city.
W Polsce poprawia się dostęp do internetu. W 2014 roku długość sieci wzrosła o 15 proc. – do 315 tys. km, przybyło też węzłów światłowodowych. W związku z tym dostęp do sieci o prędkości min. 30 Mb/s ma ponad 30 proc. budynków w miejscowościach powyżej 5 tys. mieszkańców.
Podczas konferencji Computerworld „Miasto 2.0” w Warszawie wyłoniony został zwycięzca konkursu „Lider miejskich innowacji”, którym został Urząd Miejski w Gdańsku. Do konkursu zgłoszono łącznie dwadzieścia projektów z całej Polski.