Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa szczecińskich kąpielisk. Prace nie będą powodowały utrudnień w trakcie sezonu kąpielowego. Wystartują po jego zakończeniu. Pierwszy etap pochłonie 10 mln złotych.

Na szczecińskim Dziewokliczu rozpoczęło się porządkowanie terenu. Ma to związek z przebudową kąpieliska, która wystartuje tuż po zakończeniu sezonu kąpielowego.

Przez najbliższe tygodnie rozbierane będą zniszczone budynki, które kolidują z inwestycją. Zadaniem wykonawcy ze Szczecina, czyli firmy MD Builders, jest uprzątnięcie ok. 20 wiat i domków. Po ich rozebraniu teren musi zostać pozostawiony w takim stanie, który pozwoli na rozpoczęcie właściwej przebudowy.

Koszt porządkowania terenu to ok. 90 tys. zł. Na kąpielisku w późniejszym czasie pojawi się pływający pomost dla służb ratowniczych. Powstaną też pawilony z sanitariatami, również dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z dziećmi. Będzie nowe ogrodzenie kąpieliska, nowy pawilon z kasami, pomieszczeniem gospodarczym i zadaszeniem. Powstanie też parking dla rowerów i place zabaw.

Według planów również w Dąbiu zostaną rozbudowane instalacja wodociągowa, energetyczna, pojawi się też więcej oświetlenia. Oprócz tego nastąpi podłączenie do kanalizacji sanitarnej. Powstaną nowe sanitariaty, przebudowane zostaną chodniki. Tutejszy plac przy plaży przejdzie remont, a w okolicy kąpieliska pojawią się stoły do szachów, stoły piknikowe, nowe ławki oraz zupełnie nowy plac zabaw dla dzieci.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj