Poznań promuje ekologiczne zachowania i rezygnuje z plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku w urzędzie i miejskich jednostkach. Taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji rady miasta.

Stolica Wielkopolski nie czeka do 2021 r. (od 2021 r. w całej UE nie będzie można kupić jednorazowych plastikowych talerzy, sztućców czy słomek) i już teraz rozpoczyna akcję “Poznań bez plastiku”. Z urzędu miasta i miejskich jednostek wycofane zostaną plastikowe “jednorazówki”, a woda mineralna w plastikowych butelkach jest zastępowana wodą z kranu lub wodą ze szklanych, możliwych do recyklingu butelek.

22 marca 2019 r., w Światowy Dzień Wody, również spółka miejska Aquanet rozpoczęła akcję “Nie dam się nabić w butelkę. Piję z kranu”. Jej głównym celem jest zmotywowanie ludzi do rezygnacji z używania plastikowych butelek do wody mineralnej.

– Woda z kranu w porównaniu z butelkowaną jest stosunkowo tania, a przy tym smaczna i zdrowa – przekonywała Dorota Wiśniewska, rzeczniczka prasowa spółki, podczas rady miasta.

Inne miasta w Polsce, które już wprowadziły podobne uchwały to m.in. Legnica, Wałbrzych czy Kraków.

Czytaj więcej

Skomentuj